۱۳۸۹ آبان ۲۸, جمعه

علیرضا افتخاری به جایزه خود افتخار کن


جناب آقای علیرضا افتخار درهشتمین همایش چهره های ماندگار لوح تقدیر دریافت کرد و مورد لطف جناب احمدی نژاد قرار گرفت .
حتما می دانید چند وقت پیش علیرضا افتخاری به خاطر دیدار با احمدی نژاد و روبوسی با وی مورد نکوهش قرار گرفت و متاسفانه به دختر وی در دانشگاه اصفهان بی حرمتی شد . درآغوش گرفتن احمدی نژاد توسط افتخاری در زمانی که خون کسانی که در خیابان کشته بودند هنوز گرم بود زشت بود اما توهین به دختر وی هم همان اندازه زشت و قبیح بود .
ازعلیرضا افتخاری چند ماه پیش در برنامه شبکه دو سیما دلجویی شد و در آن گزارش افتخاری بیان کرد من در مجلسی با رئیس جمهور دیدار و روبوسی کرده ام در این گزارش صدای بغض گرفته افتخاری نشان می داد وی پشیمان است و طوری می خواست از مردم عذر خواهی کند . اما هدایای دولت کار ساز شد ابتدا افتخاری را برای زیارت به مشهد فرستادند سپس تدارک کنسرتی برای او در کاندا مهیا شد که به خاطر بایکوت شدن ، این کنسرت با شکست مواجه شد . دلجویی از افتخاری به اینجا ختم نشد و در یک رسوایی بزرگ برای وی و دولت درهشتمین همایش چهره های ماندگار از وی به عنوان چهره ماندگار یاد شد ، همایشی که از ابتدا با زوم دوربین بر چهره افتخاری و کلهر معاون احمدی نژاد کاملا رنگ بوی سیاسی گرفته بود ، زمان معرفی افتخاری صدای مجری برنامه را اکو کردند و چون هیچ عقبه ای از افتخاری در زمینه هنر وجود نداشت مجری با گفتن این جمله علیرضا افتخاری متولد سال 37 اصفهان است و جمله ای از غزل او یعنی دوستتان دارم جلسه را جمع کرد . از ابتدا مشخص بود باید جایزه ای به افتخاری بدهند که از او دلجویی شود و یک دهن کجی به ملت که البته با این کار ماهیت سیاسی بودن این همایش کاملا مشخص شد . سوال اینجاست که چطور با حضور بزرگانی مانند استاد شجریان استاد شهرام ناظری و بزرگان دیگری درعرصه موسیقی علیرضا افتخاری که هیچ پیشینه ای در موسیقی ندارد باید چهره ماندار معرفی شود .
شاید زمانی که اذان استاد شجریان از ماه رمضان حذف شد باید فکر می کردیم افتخاری سودای استادی در سر دارد .
جناب علیرضا افتخاری جایزه خود را گرفتید مبارک باشد ، اما آیا ارزش آه کسانی که در زندان هستند را داشت . احترام به پیشکسوتان شعاری بود که همیشه شما می گفتید به چه قیمتی شعار خود را فروختید .

هیچ نظری موجود نیست: